trükimaterjalid

Allpool leiate ülevaate MR Stuudios kasutatavatest trüki- ja kilematerjalidest. Juhime tähelepanu, et materjalide müügiga me ei tegele – neid saab tellida maaletoojate käest. Samas, kui on tegemist mõne väikeprojektiga, siis sobivate materjalijääkide olemasolul püüame soovijaid aidata.

Lühiajalised monomeersed trükikiled

Monomeerne trükikile on teiste kilematerjalidega võrreldes odavam ja on mõeldud kasutamiseks eelkõige siseruumides. Materjali saab kasutada lühiajaliselt ka välitingimustes, kuid see on vastuvõtlikum ultraviolettkiirgusele ja temperatuurimuutustele, mistõttu tõmbub materjal aja jooksul kokku.

  • Tehasegarantii üldjuhul kuni 3 aastat
  • Kasutamistemperatuur -40° kuni +110°C
  • Paigaldamistemperatuur miinimum +10°C

Lühiajaliseks kasutuseks sobib ka liimivaba staatiline kile. Kile ja aluspinna vahel tekib tänu staatilisele elektrile koheselt klammerduv toime, seetõttu saab kilet kergesti paigaldada ja eemaldada pindadel, nagu klaas, peegel või muu sile pind, ilma et see jätaks jääke või kahjustaks pinda. Teoreetiliselt on staatiline kile taaskasutatav, kuna seda saab hõlpsasti eemaldada ja uuesti paigaldada mitu korda, kuigi klammerdumise võime aja jooksul nõrgeneb.

Hea haakuvuse ja vähese eemaldusjäljega täpilise liimipinnaga Easy Dot kile sobib hästi lühiajaliseks paigalduseks asjaarmastaja poolt, sest materjali on võimalik korduvalt eemaldada ja uuesti paigaldada.

Pikaajalised polümeersed trükikiled

Kui trükitud materjal peab vastu pidama ekstreemsematele ilmastikutingimustele või pikaajalisele kasutamisele, on otstarbekas kasutada polümeerseid kilesid. Need kiled on suurema UV-kindlusega – taluvad paremini päikesevalgust ja ei pleegi ega muutu ajaga. Polümeersel kilel on hea värvi taasesitus ja trükiteravus, mis tagab detailse ja elava välimuse. Hea nakkuvusega liimikiht võimaldab paigaldust ka keerukatele kumeratele ja lainelistele pindadele.

Pikaajalist kile (vajadusel koos laminaadiga) tasub kasutada auto-, klaasi- või põrandakleebisteks, samuti suureformaadiliste fototrükkide, maakaartide või klaasdekoori puhul.

  • Tehasegarantii üldjuhul kuni 7 aastat
  • Kasutamistemperatuur -40° kuni +110°C
  • Paigaldamistemperatuur miinimum +10°C

Õhukanalitega kleepkiled on kasutuses suureformaadilise graafika nagu sõiduki-, seina- ja aknagraafika paigaldusel. Kiled on reeglina pika elueaga ning mõeldud kasutamiseks keerukatel kumeratel ja lainelistel pindadel. Õhukanalid võimaldavad õhul ja liigsel niiskusel paigaldamise ajal kile alt väljuda, aidates vältida mullide ja kortsude teket.

Halli liimiga blockout kile takistab tänu tumedale aluskihile tagantvalgustuse või tagapool oleva visuaali nähtavust. Sobib ülekleepimiseks kohtades, kus vana kleebise eemaldamine pole võimalik või mõttekas.

Erinevad trükitavad efektkiled

Pikaajaliseks kasutuseks mõeldud liivaprits-, foolium-, perfo-, reflekteeruvad jm kiled on hästi trükitavad, kuid alati tasub teha proovitrükk, et näha, kuidas materjali efekt trükipinnal jääb.

  • Tehasegarantii üldjuhul kuni 7 aastat
  • Kasutamistemperatuur -40° kuni +100°C
  • Paigaldamistemperatuur miinimum +10°C

Liivapritskile (Dusted/Etched/Frosted glass window film) jätab tolmuse klaasi või liivapritsi efekti ja sobib paigaldamiseks akendele, klaasustele, vitriinidele ja peeglitele nii dekoratiivsel kui funktsionaalsel eesmärgil. Sobib paigaldamiseks ka akrüül- ja polükarbonaatpindadele.

Perfokile (One Way Vision) võimaldab näha siseruumist väljaspool toimuvat, vähendab välise valguse erksust siseruumides (oluline lõunapoolsetel fassaadidel suvisel ajal) ning sobib kasutamiseks ka keerukatel kumeratel ja lainelistel pindadel nagu autode külje- ja tagaklaasid (vajalik lamineerimine).

Läbipaistev kile (transparent film), sealhulgas täiesti läbipaistev Clear View kile võimaldab trükki selgele pinnale.

Reflekteeruv kile on algselt autodele ja liiklusmärkidele kleepimiseks mõeldud ilmastikukindel reflekteeruv kleebis, millele trükkides saab luua erinevaid värviefekte.

Fooliumkile, mis on saadaval hõbedase ja kuldsena, annab võimaluse trükkida läikiva kroompinnaga kujunduselemente.

Muud trükimaterjalid

Paber – kasutame poolmatt pinnaga 200 ja 250 g/m2 paberit maksimaalse laiusega 1524 mm.

Fliistapeet – materjali laius rullis on 1500 mm ja seetõttu saab suured seinapinnad katta laiemate paanidega, mis tähendab vähem ühenduskohti. Meie trükitav fliistapeet on niiskuskindel ja vastab B1 tulekindluse nõuetele.

PVC-vaba liimtaustaga pabertapeet – FSC® sertifikaadiga paberist valmistatud tapeedi trükkimine HP lateksprinteriga tagab keskkonnasõbraliku ja lõhnavaba tulemuse, mis sobib hästi lastetuppa, kooli, haiglasse ja sarnastesse ruumidesse ning vastab GREENGUARD Children & Schools sertifikaadile. Paigaldus on tänu liimiga taustale väga lihtne ning materjal on niiskusele vastupidav ja vastab B1 tulekindluse nõuetele.

Trükitav lõuendikangas – osalise puuvillasisaldusega trükitav lõuend võimaldab värvide reprodutseerimist detailselt ja elavalt. Trükitava kanga tekstuur on kergelt krobeline jäljendades lõuendit.

Backlit film – spetsiaalne valguspaneelidesse mõeldud tagantvalgustatav materjal ja eraldi profiil trükkimisel tagab reklaami eksponeerimisel erksad värvid.

Valguskastikile – valgukasti klaasile kleepimiseks sobiv matt kile nii sise- kui välistingimustesse.

Magneetiliselt kinnituv Ferro PET film – roostekindla metalltaustaga materjal, mis on mõeldud kasutamiseks magnetpindadel. Ferro't on äärmiselt lihtne paigaldada ja materjal sobib eriti hästi sageli vahetatavatele posteri või muu info alustele.

Roll-up film – sileda mati pinna ja halli blockout taustaga PET film kasutamiseks roll-up stendides.

Roll-up kangas – halli taustaga lumivalge trükitav polüester tekstiil kasutamiseks eksklusiivsemates roll-up stendides.